גואש כחול לבן

בצבעי הגואש אנו צובעים מדי יום בגן.לכבוד יום העצמאות נפתיע את הילדים בגיוון המכחולים, המצעים.

המטרה להתנסות בצביעה שונה בגווני כחול לבן, וקישוט הגן בצבעי דגל ישראל.
הזדמנות לאפשר לילדים עבודה חופשית התנסות חשובה במגוון האמצעים,
ההתנסות תתרחש בישיבה סביב השולחן, בעמידה, בשכיבה, בחצר….
גוונים-נחלק לילדים צלחת חד פעמית גדולה עליה נניח גואש כחול ובן, הילדים יתנסו בהכנת גוונים וצביעתם על ניירות בגדלים שונים.
מרקמים– ניירות במרקמים שונים: בריסטול, בריסטול גלילי, נייר עיתון, נייר משי, נייר ממחוזר
נייבש היטב את הניירות והם ישמשו כמצע עליהם יציירו וידביקו וכחומר גלם אותו נגזור לרצועות, ריבועים…
מברשות– נפרוש על הרצפה אל בד לבן ארוך, הילדים יקבלו מגוון מכחולים: עבים, דקים, מברשות צבע, מברשת גילוח, מברשת שיניים, גלגלת צבע קטנה, גדולה יותר.
ספוגים– נכין ספוגים שונים, עבים דקים, דקיקים, מברשות ספוג, הילדים יטבלו ספוגים בגואש ויטביעו על הנייר.
גרוטאות– נאסוף קופסאות קרטון בגדלים שונים, קלקר הילדים יצבעו בגואש את הקופסאות בעזרת המברשות, המכחולים, הספוגים.
ניילון– נפרוש ניילון (פוליאתילן) ארוך בחצר בין שני עצים או בין עץ לגדר, הילדים יעמדו משני צידי הניילון יצבעו את הניילון בגואש במגוון המכחולים והמברשות, נייבש היטב על הניילון ניתן להדביק פסים כחולים, מגניי דוד.
טבעות– נלמד את הילדים ליצור טבעות נייר, נגזור רצועות נייר לבן, נשדך את הקצוות או נדביק ( כמו שרשרת לסוכה) נדביק את הרצועות על בריסטול או על קל קר עבודה תלת מימד נדביק טבעת על הבריסטול וחלק נדביק טבעת על טבעת בתום העבודה הילדים יצבעו בגואש בגווני כחול לבן.
טפטוף– בעזרת גואש מדולל במים ומכחולים נטפטף צבע גואש על הנייר או הבריסטול תתקבל עבודה מאד מעניינת שכן כל מכחול או מברשת תיצור קוטר שונה על הדף, נבקש מהילדים לטפטף בצפיפות.
קיסם– הילדים יקבלו דפי ציורישבו סביב השולחן ניצוק מעט גואש על הדף ציור בעזרת קיסם או גפרור הילדים יציירו, ישלחו קרניים מתוך הצבע יימשכו קווים, נקבל זיקוקים.
נשיפה– גואש מדולל נטפטף טיפה על הנייר בעזרת קש שתייה הילדים ינשפו את הצבע לאורך ורוחב הדף, ושוב טפטוף צבע ונשיפה כך עד שנמלא את הדף.
טפטפת– נמלא גווני גואש כחול בבקבוקונים בעזרת טפטפות הילדים יטפטפו על הדף.
חרוז– ניקח קופסת נעליים, נכניס לתוכה דף נייר, נשפוך מעט גואש בכחול ולבן נכניס שני חרוזים/ גולות, הילד יחזיק בקופסה וינדנד את החרוז מצד לצד, החרוזים ימרחו את הצבי על הנייר יוצאת מקסים.