המדורה שלי

לגילאי שנתיים ומעלה
מדורות הם חגיגה בכול גיל.
לאחר שנכין מדורה אמיתית עם הילדים ונדליק אותה כאשר הילדים צופים במדורה, בצבעיה, בבעירה שלה נאפשר לילדים ליצור מדורה משלהם ממגוון חומרי עבודה:
צבעי גואש – הילדים יקבלו צלחת חד פעמית ובה מעט גואש בצבע אדום וצהוב הילדים ירכיבו גוונים שונים וייצרו מדורה על בריסטול שחור.
פייטים– בגוונים של אדום, כתום, צהוב, כחול, הילדים יציירו בלקקן עם דבק צורת מדורה על בריסטול שחור ימרחו בדבק את צורת המדורה וימלאו בצפיפות בפייטים.
לבוגרים יותר אפשר להניח בד שחור על קל קר לצייר בגיר צורת מדורה והילדים ימלאו את חלל המדורה בפייטים הנעוצים בסיכות תפירה.
פסיפס– נבחר באבנים בגווני מדורה הילדים יציירו מדורה על בריסטול קשיח או על פוליגל ימרחו את המדורה בדבק וישבצו את אבני הפסיפס בצפיפות רבה אחת לשנייה.
קיפולי נייר– נגזור ריבועי נייר קרפ בגווני כחול אדום, צהוב כתום, הילדים יציירו מדורה על שמינית בריסטול שחור ימלאו את חלל המדורה בדבק , ייקחו קרפון יקמטו אותו לכדור קטן וידביקו בצפיפות בתוך המדורה.
צבעי ידיים– ניצוק מעט צבע ידיים צהוב הילדים ימרחו בידיים את הצבע הצהוב , נוסיף מעט צבע אדום והילדים ימרחו נקבל גוונים שונים , ניתן לתת לילדים קיסם והילדים יקשטו להבות מצבעי הידיים, נניח על הציור דף נייר ונרים, נייבש היטב את העבודה ונקבל מצע לעבודה נוספת בפנדה, טושים.
פתיתים– הילדים יציירו מדורה על שמינית בריסטול שחור ימרחו בדבק יימלאו בצורה מעניינת את הפתיתים בצבעי המדורה.
קולאז ניירות– נניח בסלסילה מגוון ניירות ומרקמים בגווני מדורה הילדים יציירו מדורה גדולה ימרחו את תוך המדורה בדבק, יחתכו בידיים פיסות נייר וידביקו בצפיפות רבה כאשר פיסה נוגעת בפיסה.
חומרי הדבקה– נכין סלסילות עם כפתורים, פקקים, פלסטיק איתם הילדים ייצרו מדורה מעניינת…
צבעים– נניח לילדים ממגוון הצבעים, עפרונות צבעוניים בגווני מדורה הילדים ייצרו מדורה מעניינת.
צלופן– נכין סלסילות עם ריבועי ניירות צלופן קטנים בגווני המדורה, הילדים יצירו בעיפרון לאורך שמינית בריסטול שחור מדורה וידביקו בתוכה ניירות צלופן בצפיפות, יתקבלו צבעים וגוונים נוספים כאשר צלופן יגע בצלופן.
קיסמים– נכין סלסילות עם זרדים קטנים, גפרורים, קיסמי שיניים מקלות קטנים וחומרים נוספים העשויים עץ, הילדים יכינו מדורה בטרם נדלקה .